• Home
 • Duyurular
 • “Yılın Yükselen Risk Yöneticisi Ödülü” – Başvurular 8 Aralık 2023’e kadar uzatılmıştır

“Yılın Yükselen Risk Yöneticisi Ödülü” – Başvurular 8 Aralık 2023’e kadar uzatılmıştır

24.11. 2023

Risk Yöneticileri Derneği

“Yılın Yükselen Risk Yöneticisi Ödülü”

Duyurusu

Risk Yöneticileri Derneği (RYD) olarak Türkiye’de risk yönetimi mesleğinin tanıtımını yapmak ve mesleğimizle ilgili farkındalığı arttırmak, meslek ilkelerinin gelişmesini ve uluslararası standartlar çerçevesinde uygulanmasını sağlamak temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

Bu kapsamda, risk yönetimi alanında önemli faaliyetlerde bulunan ve mesleğin gelişimine katkıda bulunan risk yöneticilerini desteklemek amacıyla, Derneğimiz tarafından her yıl “Yılın Yükselen Risk Yöneticisi” ödülü verilmektedir.

2023 Yılın Yükselen Risk Yöneticisi Ödülü,

 • Çalıştığı kurum bünyesinde yürütülen risk yönetimi projelerinde önemli katkılar sunmuş olan veya
 • Risk yönetimi mesleğinin ve farkındalığının gelişmesinde önemli katkılar sunmuş, bu konularda farkındalık yaratacak eğitim, seminer veya konferans gibi etkinlikler düzenlemiş olan veya
 • Risk yönetiminin teorik ve pratik uygulamalarına birlikte katkı sağlayacak nitelikte ulusal veya uluslararası dergilerde yayın yapmış veya rapor, tez vb çalışma hazırlamış olan
 • Risk Yöneticileri Derneği üyesi ve 40 yaşından gün almamış olan,
 • Yılın Yükselen Risk Yöneticisi ödülünü daha önce almamış olan

risk yöneticileri arasından seçilecek kişiye takdim edilecektir.

Ödüle layık görülen kişiye, 2024 yılında GARP tarafından düzenlenecek olan Financial Risk Symposium (New York) veya Climate and Nature Risk Symposium (Londra) etkinliklerinden bir tanesine (ulaşım ve konaklama masrafları dahil) katılım hakkı ödül olarak takdim edilecektir[1].

Söz konusu ödül için kendi adınıza veya risk yönetimine katkılarına şahit olduğunuz başka bir kişi adına  başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için aşağıdaki bilgiler doldurularak en geç 08/12/2023 tarihine kadar info@risk.org.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

Değerlendirme sürecinde adaylar ve yöneticileri ile gerçekleştirilecek mülakatlar aracılığıyla adayların yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi ve belgeler talep edilecektir. Sonrasında RYD Yönetim Kurulunca yapılacak değerlendirme sonucu  adaylar arasından ödüle layık görülen kişiye ödülü düzenlenecek bir tören ile takdim edilecektir. Adayların değerlendirme süreci ve ödül ile ilgili detaylı bilgiler Risk Yöneticileri Derneği Ödül Yönetmeliği’nde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

Risk Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu

BAŞVURU FORMU

 1. Başvuru Yapan Kişinin:
  1. Adı ve Soyadı:
  1. Çalıştığı Kurum ve Pozisyonu:
  1. Telefonu:
  1. E-mail Adresi:
 2. Ödüle Aday Gösterilen Kişinin:
  1. Adı ve Soyadı:
  1. Çalıştığı Kurum ve Pozisyonu:
  1. Telefonu:
  1. E-mail Adresi:
 3. Aday Gösterilme Nedenini Açıklayınız: (BU ALANIN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR)

[1] Ödüle layık görülen kişi New York veya Londra’daki konferanslardan bir tanesine katılabilir. Ödüle ilişkin olarak Risk Yöneticileri Derneği’nin gerektiğinde değişiklik yapma hakkı saklıdır. Vize alımı, ABD’ye veya Birleşik Krallık’a giriş için ilave zorunluklar kazananın kendi sorumluluğundadır, bu konularda karşılaşılabilecek sorunlar nedeniyle kongreye katılamama durumundan RYD sorumlu olmayacaktır.