• Home
  • Etkinlikler
  • “Yılın Risk Yöneticisi Ödülü” – Başvurular 31 Ekim’e kadar

“Yılın Risk Yöneticisi Ödülü” – Başvurular 31 Ekim’e kadar

Risk Yöneticileri Derneği (RYD) olarak Türkiye’de risk yönetimi mesleğinin tanıtımını yapmak, mesleğimizle ilgili farkındalığı arttırmak ve meslek ilkelerinin gelişmesini ve uluslararası standartlar çerçevesinde uygulanmasını sağlamak temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

Bu kapsamda, risk yönetimi alanında önemli faaliyetlerde bulunan ve mesleğin gelişimine katkıda bulunan risk yöneticilerini desteklemek amacıyla, Derneğimiz tarafından her yıl “Yılın Risk Yöneticisi” ödülü verilecektir.

2018 Yılın Risk Yöneticisi ödülü, mesleki deneyimi en fazla 10 yıl olan ve :

  • Çalıştığı kurum bünyesinde yürütülen risk yönetimi projelerinde önemli katkılar sunmuş olan, veya
  • Risk yönetimi mesleğinin ve farkındalığının gelişmesinde önemli katkılar sunmuş, bu konularda farkındalık yaratacak eğitim, seminer veya konferans gibi etkinlikler düzenlemiş olan veya
  • Risk yönetiminin teorik ve pratik uygulamalarına birlikte katkı sağlayacak nitelikte yayın hazırlamış olan

risk yöneticileri arasından seçilecek kişiye takdim edilecektir.

Risk yönetimi alanında global çapta düzenlenen en önemli etkinliklerin başında Global Association of Risk Professionals (GARP) tarafından her yıl düzenlenen risk kongresi (GARP Risk Convention) gelmektedir. Ödüle layık görülen risk yöneticisine 26-27 Şubat 2019’da New York’ta

yapılması planlanan 2019 GARP Convention etkinliğine (Ulaşım ve konaklama masrafları dahil) katılım hakkı ödül olarak takdim edilecektir. (Ödüle ilişkin olarak RYD’nin gerektiğinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.)

Söz konusu ödül için kendiniz veya risk yönetimine katkılarına şahit olduğunuz başka bir kişi için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için aşağıdaki bilgiler doldurularak en geç 31/10/2018 tarihine kadar info@risk.org.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

Başvurular arasından seçilen adaylara düzenlenecek tören ile ödülleri takdim edilecektir. Adayların seçim süreci ve ödüller ile ilgili detaylı bilgiler Risk Yöneticileri Derneği Ödül Yönetmeliği’nde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

Risk Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu