• Home
 • Etkinlikler
 • “Yılın Risk Yöneticisi Ödülü” – Başvurular 31 Ekim’e kadar

“Yılın Risk Yöneticisi Ödülü” – Başvurular 31 Ekim’e kadar

Risk Yöneticileri Derneği (RYD) olarak Türkiye’de risk yönetimi mesleğinin tanıtımını yapmak, mesleğimizle ilgili farkındalığı arttırmak ve meslek ilkelerinin gelişmesini ve uluslararası standartlar çerçevesinde uygulanmasını sağlamak temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

Bu kapsamda, risk yönetimi alanında önemli faaliyetlerde bulunan ve mesleğin gelişimine katkıda bulunan risk yöneticilerini desteklemek amacıyla, Derneğimiz tarafından her yıl “Yılın Yükselen Risk Yöneticisi” ödülü verilmektedir.

 

2019 Yılın Yükselen Risk Yöneticisi ödülü,

 • 40 yaşından gün almamış olan ve
 • Daha önce Yılın Yükselen Risk Yöneticisi ödülü almamış olan ve
 • Çalıştığı kurum bünyesinde yürütülen risk yönetimi projelerinde önemli katkılar sunmuş olan veya
 • Risk yönetimi mesleğinin ve farkındalığının gelişmesinde önemli katkılar sunmuş, bu konularda farkındalık yaratacak eğitim, seminer veya konferans gibi etkinlikler düzenlemiş olan veya
 • Risk yönetiminin teorik ve pratik uygulamalarına birlikte katkı sağlayacak nitelikte ulusal veya uluslararası dergilerde yayın yapmış veya rapor, tez vb çalışma hazırlamış olan

risk yöneticileri arasından seçilecek kişiye takdim edilecektir.

 

Risk yönetimi alanında global çapta düzenlenen en önemli etkinliklerin başında Global Association of Risk Professionals (GARP) tarafından her yıl düzenlenen Risk Kongresi (GARP Risk Convention) gelmektedir. Ödüle layık görülen kişiye 9-11 Mart 2020 tarihlerinde New York’ta yapılması planlanan 2020 GARP Convention etkinliğine (ulaşım ve konaklama masrafları dahil) katılım hakkı ödül olarak takdim edilecektir[1].

 

Söz konusu ödül için kendi adınıza veya risk yönetimine katkılarına şahit olduğunuz başka bir kişi adına  başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için aşağıdaki bilgiler doldurularak en geç 31/10/2019 tarihine kadar info@risk.org.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

 

Değerlendirme sürecinde adaylar ve yöneticileri ile gerçekleştirilecek mülakatlar aracılığıyla adayların yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi ve belgeler talep edilecektir. Sonrasında RYD Yönetim Kurulunca yapılacak değerlendirme sonucu  adaylar arasından ödüle layık görülen kişiye ödülü düzenlenecek bir tören ile takdim edilecektir. Adayların değerlendirme süreci ve ödül ile ilgili detaylı bilgiler Risk Yöneticileri Derneği Ödül Yönetmeliği’nde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

Risk Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu

[1] Ödüle ilişkin olarak RYD’nin gerektiğinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

 

BAŞVURU FORMU

 1. Başvuru Yapan Kişinin:
  1. Adı ve Soyadı:
  2. Çalıştığı Kurum ve Pozisyonu:
  3. Telefonu:
  4. E-mail Adresi:
 2. Ödüle Aday Gösterilen Kişinin:
  1. Adı ve Soyadı:
  2. Çalıştığı Kurum ve Pozisyonu:
  3. Telefonu:
  4. E-mail Adresi:
 3. Aday Gösterilme Nedenini Açıklayınız: (BU ALANIN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR)